Scrum відрізняється від інших гнучких фреймворків своєю зосередженістю на поступовій доставці, конкретних ролях і обов’язках, а також акцентом на самоорганізації та співпраці. У той час як інші гнучкі фреймворки можуть мати більш гнучкі підходи або інші структури ролей, Scrum зарекомендував себе як чітко визначений і широко прийнятий фреймворк. Адаптивність SCRUM дає змогу йому виходити за рамки розробки програмного забезпечення. Такі галузі, як наприклад освіта, використовують SCRUM для створення модульних навчальних програм, а виробничі команди – для ітеративного створення прототипів продуктів. Однак, на відміну від Lean, SCRUM – це чітко описана структура з певними ролями та заходами, тоді як Lean являє собою набір рекомендацій, які можна застосувати в різних галузях. Product Owner (власник продукту) забезпечує постійний зв’язок із замовником.
– Bert Та Web Optimization: Як Іі Від Google Змінив Підхід До Пошукової Оптимізації
А тепер давайте розглянемо структуру фреймворку трохи докладніше і почнемо з подій Scrum (англ. Scrum Events). Давайте спробуємо з’ясувати, що ж насправді він собою являє і чим відрізняється від Agile. Якщо у вас є час і ви любите читати історії успіху, проведіть кілька днів, читаючи «Scrum» Сазерленда або його книгу у співавторстві з Кеном Швабером.
Чим Scrum Відрізняється Від Інших Гнучких Фреймворків?
Визначення Scrum базується на принципах гнучкого управління, де проекти виконуються в коротких ітеративних циклах, які називаються спринтами. Методологія Scrum призначена для швидкого реагування на зміни, мінімізації ризиків та регулярного випуску високоякісних продуктів. Ретроспектива Спринту – це зустріч, яка відбувається після огляду Спринту. На цій зустрічі команда розробників розмірковує про попередній Dash і шукає можливості для вдосконалення. Визначаються сильні та слабкі сторони та встановлюються дії для оптимізації процесу та майбутньої роботи.
Він пропонує низку переваг, від підвищення задоволеності клієнтів до вищої якості продукції. Впроваджуючи Scrum, команди можуть ефективніше вирішувати проблеми розробки проекту та досягати успішних результатів. Під час цієї зустрічі Команда розробників і Власник продукту співпрацюють, щоб вибрати та визначити елементи Беклогу продукту, які будуть що таке скрам включені до Беклогу Спринту. Команда також встановлює ціль спринту та створює план її досягнення. Їх основна роль полягає в тому, щоб команда розробників відповідним чином дотримувалася практик і принципів Scrum.
Хороший власник продукту повинен мати лідерські якості, стратегічне мислення та здатність приймати рішення. Ефективна комунікація та вміння співпрацювати з командою розробників також є ключовими навичками для успішного Product Owner. Однак оптимальна тривалість може змінюватися залежно від проекту та потреб команди. Важливо встановити тривалість спринту, яка дозволить команді досягти оптимального рівня продуктивності без шкоди для якості чи здатності до адаптації. Так, Scrum можна використовувати в багатьох проектах, крім розробки програмного забезпечення. Його орієнтація на гнучкість, співпрацю та поступове постачання робить його застосовним для різних галузей і контекстів.
Такий підхід дозволяє регулярно надавати клієнтам цінності та швидко реагувати на мінливі вимоги. Як результат, команди, що працюють за методологією Scrum, є більш гнучкими та ефективними. Якщо розглядати це в контексті розроблення ПЗ, то ітеративний підхід передбачає, що весь процес розроблення розбивається на серію повторюваних циклів. У кожному циклі за короткий проміжок часу відбуваються всі необхідні етапи життєвого циклу розроблення програмного забезпечення (англ. Software Development Life Cycle,SDLC). Спринт — це фіксований період часу, як правило, від 1 до 4 тижнів, протягом якого команда розробляє та постачає готовий інкремент продукту. Протягом спринту відбуваються всі етапи розробки від планування до тестування, а потім розпочинається новий спринт.
Методологія Scrum передбачає роботу короткими відрізками – спринтами. Як правило, результат спринту – це робочий продукт з очікуваним приростом функціоналу. Ідея полягає в тому, щоб кожен відрізок приносив результат, який можна продемонструвати замовнику.
- Наша мета — бути вашим надійним партнером у цій захоплюючій технологічній подорожі, полегшуючи ваш досвід з кожним новим відкриттям.
- У кожному спринті створюється інкремент продукту, який потенційно відвантажується, що забезпечує часту доставку і безперервний зворотний зв’язок.
- По-друге, Scrum — це не якась програма та не методичка, хоча ПЗ для управління проектами на основі скрам та відповідної літератури більш ніж достатньо.
- Розробники також чують запитання про знання Agile під час телефонного або особистого інтерв’ю, хоча це могло бути і не зазначено в описі.
- Scrum-майстер відповідає за злагоджену роботу всього Scrum-організму.
В ідеалі рекомендується мати спеціального Scrum Master для всіх проектів, які використовують Scrum. Scrum Grasp відіграє вирішальну роль у сприянні процесу Scrum, усуненні перешкод і просуванні культури постійного вдосконалення. Однак у невеликих проектах або в дуже автономних командах роль Scrum Grasp може взяти на себе член команди розробників. Беклог Спринту — це список вибраних елементів із Беклогу Продукту, які Команда Розробників зобов’язується завершити під час Спринту. Беклог Спринту створюється командою розробників і відображає роботу, яку потрібно виконати за узгоджений період часу, який називається Спринтом.
Намагаємося показати прототипи або відповідні кейси з конкретними результатами. Команда WEZOM за свій багаторічний досвід прийшла до того, що веде для клієнта відкриту звітність щодо проекту через електронні документи. Заводиться таблиця, до якої заносяться етапи проекту та терміни їх виконання, туди ж вирушають усі доопрацювання. Розробники також можуть ініціювати зміни у беклогах та ТЗ, погоджуючи їх із клієнтом.
Основна ідея Agile полягає в тому, щоб надати пріоритет гнучкості, співпраці та реагуванню на зміни в процесі розроблення ПЗ та управління проєктами. Особлива увага приділяється ітеративному та поетапному розробленню, залученню клієнтів до процесу та адаптивному плануванню для швидкого й ефективного отримання цінності. Scrum — це гнучкий підхід, який сприяє гнучкості, прозорості та безперервній доставці цінності.
Scrum-майстер – спеціаліст, який забезпечує та супроводжує всі робочі процеси скрам-команди. Такий співробітник організовує наради, контролює ефективність роботи, допомагає вирішувати різноманітні проблеми. Scrum-майстер відповідає за злагоджену роботу всього Scrum-організму. Поділ всього обсягу завдань на невеликі робочі цикли дає змогу оперативно виявляти проблеми та непорозуміння із замовником. Постійний зворотний зв’язок допомагає легко вносити зміни на кожному етапі.